Bemutatkozás

„…a gyermekeknek két dolgot kell adnunk: gyökereket és szárnyakat. Gyökereket, amelyek tartást adnak, hogy tudják hova tartoznak, de ugyanígy szárnyakat is, amelyek az egyiket a kényszereitől és előítéleteitől szabadítják meg, a másiknak lehetőséget adnak új utakat bejárni, vagy inkább repülni.”

Johann Wolfgang von Goethe
Sé az Alpokalján helyezkedik el, Szombathely szomszédságában az Aranypatak mentén. Lakott területét a vízfolyás két különálló részre osztja, a történelmi faluközpont az Északsé nevet viseli, a jóval kisebb Délsé településrész későbbi kialakulású, ennek megfelelően bővelkedik újabb építésű házakban.
Mind a lakosság számát, mind a fejlesztéseket tekintve Sé talán a legdinamikusabban fejlődő település Szombathely vonzáskörzetében. A folyamatosan növekvő lélekszám természetesen magával hozta azt is, hogy új igények fogalmazódtak meg a faluban. Egyik ilyen egy saját óvoda megépítése.

A Séi Mesevilág Óvoda 2022 szeptemberében nyitotta meg kapuját a kisgyermekek előtt. A kétcsoportos óvoda fenntartója Sé község Önkormányzata.
Saját nevelési programmal dolgozunk, amely összhangban van az Óvodai Nevelés Országos Alapprogramjában foglaltakkal. Óvodánk két jól felszerelt esztétikus csoporttal, tornaszobával, fejlesztő szobával, tágas, biztonságos, a gyermekek mozgásigényét sokoldalúan kielégítő udvarral működik.
Az óvodai nevelés pedagógiai alapelveinek meghatározásánál abból indultunk ki, hogy:
Az óvodai nevelésnek a gyermeki személyiség teljes kibontakoztatására, a gyermeki jogok és alapvető szabadságok tiszteletben tartásának megerősítésére kell irányulnia;
A gyermeket – mint fejlődő személyiséget – különleges védelem illeti meg;
A gyermek nevelése elsősorban a család joga és kötelessége, s ebben óvodánknak kiegészítő, esetenként hátránycsökkentő szerepet kell játszania.
Programunk biztosítja az óvodapedagógusok pedagógiai nézeteinek, értékrendjének, és széleskörű módszertani szabadságának érvényesülését. Megkötéseket csak a gyermek érdekének védelmében tartalmaz.