Beiratkozás

A fenntartó az óvodai beiratkozás idejéről, az erről való döntés és a jogorvoslat benyújtásának határidejéről közleményt vagy hirdetményt tesz közzé a helyben szokásos   módon, a beiratkozás első határnapját megelőzően legalább harminc nappal.
  •  A szülő az óvodai nevelésben történő részvételre jogszabály alapján kötelezett gyermekét köteles beíratni az önkormányzat által közzétett közleményben vagy hirdetményben meghatározott időpontban.A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. A jegyző (2020. január 1-jétől azonban már egy a kormány által kijelölt szerv) a szülő – tárgyév május 25. napjáig benyújtott kérelme alapján és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek a negyedik életévét betölti, felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.
  • Az óvodai beiratkozáskor be kell mutatni a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót (személyi igazolvány, születési anyakönyvi kivonat) és lakcímet igazoló hatósági igazolványt, továbbá a szülő személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolványát, TAJ kártyáját.
  • A beiratkozás időpontja:  2023. május 2-4-ig (kedd-csütörtök) 9.00-17.00 óra
  • Beiratás helye: Séi Mesevilág Óvoda, 9789 Sé, Szabadság utca 29/C.
  • A Beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:
    A gyermek nevére kiállított személyi azonosító.
    A gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány.
    A gyermek nevére kiállított TAJ kártya.
    A gyermek születési anyakönyvi kivonata.
    A szülő (törvényes képviselő) nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány.
  • A beiratkozáshoz szükséges jelentkezési lapot és a "Hirdetményt az óvodai beíratásról" a letölthető dokumentumok között megtalálják!
  • A jelentkezési lapot legyenek szívesek letölteni, és a beíratásra kitöltve elhozni! Szíves együttműködésüket előre is köszönöm!
Tóth Henriette
Óvodavezető